BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

“Pa Latgales saulainām takām” [2018-10-24 09:04:13]

Latvijas simtgadi sagaidot, bērnu klubs “Žēlsirdība” organizēja ekskursiju audzēkņiem un viņu vecākiem “Pa Latgales saulainām takām.” Novadpētniecības muzejs ir vieta, kas mūs aicina izzināt savas valsts vēsturi, apzināt savas saknes un iepazīt kultūrvēsturiskā mantojuma vērtības.

16.oktobrī, saulainā un krāsainā rudens pēcpusdienā mēs devāmies ekskursijā uz Naujenes novadpētniecības muzeju. Ekskursijas ietvaros muzejs mums piedāvāja iepazīties ar tēlnieces Valentīnas Zeiles mākslas galeriju, kas dzimusi Naujenē, iepazīt dabas parka „Daugavas loki” dabu un zemūdens pasauli, apskatīt seno sadzīves un darbarīku etnogrāfijas ekspozīcijās „Turīga zemnieka istaba” un „Latgaliešu sadzīves priekšmeti un darbarīki”. Bija ļoti interesanti piedalīties muzeja rīkotajās aktivitātēs. Bērniem bija iespēja pašiem salikt ekspozīcijas uz plauktiem, kā arī apgūt interaktīvās ekspozīcijas aizsargājamo dabas teritoriju “Augšdaugava” plašo informāciju.

Interesantais fakts: 2011.gadā Naujenes novadpētniecības muzejs uzsāka lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanu, ietamborējot vai ieadot deķī Latgales pļavu puķu košumu un Daugavas loku gleznaino skaistumu. Musturdeķa veidošanas mērķis bija vairāku gadu garumā izveidot lielāko musturdeķi Latvijā, kuru varētu nostiept no viena Daugavas krasta līdz otram, iesaistot šī deķa veidošanā pēc iespējas vairāk cilvēku un iekļūstot Ginesa rekordu grāmatā. Mēs bijām ļoti pārsteigti, kad ieraudzījām šo milzīgu krāsaino rulonu. Musturdeķis sastāv no 505 kvadrātiņiem, kurus darinājuši 92 roku pāri. Muzeja vadītāja aicināja mūs arī piedalīties nākošā lielā musturdeķa fragmenta veidošanā.

Pēc muzeja apmeklēšanās mēs iekāpām autobusā un devāmies tālāk pie Daugavas krastiem. Zelta rudens ir ļoti skaists laiks, varbūt visskaistākais gadā. Jebkurā gadījumā, daudziem māksliniekiem īpaši patīk rakstīt rudens ainavas. Tieši šādas rudenīgas un krāsainās ainavas mēs novērojām, apmeklējot nacionālo parku “Daugavas loki”. Šeit mūs gaidīja unikāla pastaigu taka. Lēni izejot no autobusa, mēs jautri soļojām pa kāpnēm un tiltiem gar Daugavas krastiem. Pēc nogurdinošās kāpšanas pa garākajām kāpnēm nolēmām apstāties un atpūsties pie vecās pils drupām. Mēs fotogrāfējamies pie Dinaburgas pils maketa ar gleznaino Daugavas krastu fonā. Jauki pavadījām laiku. Dienas visskaistākos iespaidus atmiņā, nolēmām atspoguļot savos zīmējumos- "Manas pilsētas skaistākās vietas”. Sajūtas bija vienkārši neaprakstāmas. Ekskursija bija interesanta, izzinoša un iespaidīga. Bērniem bija, kur pavadīt jautrus brīžus kopā un iespēja izzināt novada vēsturi, etnogrāfiju un dabu.

Sagatavoja Bērnu kluba "Žēlsirdība" vadītāja A.Mamajeva


MŪSU PARTNERI

Daugavpils DTC Valsts Daugavpils Orientēšanās Latvijas Latvijas
Scooter Daugavpils Sociālo 1188

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Pēdējās fotogrāfijas