BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

Pulciņa "Mezglošanas" audzēkņu izstāde "Pavasara noskaņa" [2022-04-22 13:13:04]

Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrā “Jaunība” (Saules iela 7, 1.stāvs) atklāta interesanta izstāde – tajā apskatāmi makramē jeb mezglošanas izstrādājumi. Makramē ir viens no noslēpumainākajiem un tajā pašā laikā pienācīgi nenovērtētajiem dekoratīvi lietišķās mākslas veidiem.

Lielai daļai izveidojies priekšstats, ka makramē ir pūču figūriņas pie sienām vai dekoratīvi pinumi puķu podiem no aukliņām – tādi agrāk bija redzami daudzos dzīvokļos. Apskatot bērnu un jauniešu centra „Jaunība” mezglošanas pulciņa darbus, šie stereotipi izgaist. Gleznas, dažādi sadzīves aksesuāri, rotaslietas, somas, rotaļlietas un pat apģērbs, kas darināts dažādās mezglošanas tehnikā, pierāda, cik daudzveidīga ir šī māksla un cik plašas ir pašizteikšanās iespējas. Turklāt šis rokdarbu veids, tāpat kā visi citi, sagādā prieku tiem, kas ar to nodarbojas, attīsta motoriku, uzmanību un māca pacietību.

Šīs īpašības piemīt makramē pulciņa galvenās iedvesmotājas un veidotājas Annas Skrobovas audzēkņiem. Šogad pulciņš nosvinēja 25 gadu jubileju, pa šo laiku mezglošanas nianses ir apguvuši aptuveni 500 audzēkņi vecumā no 10 līdz 25 gadiem. Jāatzīmē, ka Daugavpils mezglošanas pulciņš ir vienīgais Latvijā.


MŪSU PARTNERI

Daugavpils pilsētas dome DTC Jaunība Triatlon klubs Valsts izglītības satura centrs Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde Orientēšanās klubs "Stiga" Latvijas Sarkanais Krusts Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne
Scooter racing Daugavpils 1188 Lokomotive
Daugavpils inovāciju centrs Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Daugavpils BJC Jaunība

Pēdējās fotogrāfijas

Daugavpils BJC Jaunība