BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

„BĒRNI UN GRAFIKA” [2022-04-10 19:42:32]

Grafikas valoda ir īpaša, tā ļoti atšķiras no glezniecības valodas. Glezniecībā galvenais ir krāsa, bet grafikas tēlainās izteiksmes valoda runā caur toni, laukumu, līniju, faktūru... Jā, grafika arī var būt krāsaina, bet galvenais tajā tomēr ir baltās un melnās krāsas attiecības.

Pret grafiku man ir īpašas jūtas. Zīmulis, pildspalva, ogle, tuša un kopš universitātes laikiem arī estamps, jeb iespiedgrafika. Šo savu aizrautību cenšos nodot arī saviem audzēkņiem, kuru grafikas darbus var apskatīt šajā izstādē. Te ir gan zīmētā grafika (flomāsteri), gan iespiedgrafika (kologrāfija – augstspiedums).

Grafika ir aizraujoša ar savu košo, izteiksmīgo vizuālo valodu – bērniem visgaidītākais mirklis, darbojoties iespiedgrafikas tehnikās, ir novilkuma „atklāšanas” brīdis. Tas ir kā pārsteigums, kad nevari pilnībā paredzēt, kā izdosies, kādas nianses vai smalkumi parādīsies gatavajā darbā un bieži vien jauno Mākslinieku gaida patīkams pārsteigums, kad beidzot atklājas gala rezultāts, kura sasniegšanai tika pielikts tik daudz darba un pūļu.

Šajā izstādē mēs aicinām Jūs uz sarunu - sarunu ar grafiku tās tēlainajā, skaidrajā valodā caur mūsu bērnu radošajiem darbiem.

Interešu izglītības skolotājs E.Davidčuks

Vizuālās mākslas pulciņa „Palete” audzēkņi


MŪSU PARTNERI

Daugavpils pilsētas dome DTC Jaunība Triatlon klubs Valsts izglītības satura centrs Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde Orientēšanās klubs "Stiga" Latvijas Sarkanais Krusts Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne
Scooter racing Daugavpils 1188 Lokomotive
Daugavpils inovāciju centrs Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība Daugavpils BJC Jaunība

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Daugavpils BJC Jaunība

Pēdējās fotogrāfijas

Daugavpils BJC Jaunība