BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

Mūsu darbi – Latvijai un Daugavpilij [2019-11-27 09:38:34]

Tradicionāli novembrī visi mūsu kluba „Fortūna” darbi tiek veltīti Latvijai. Šogad sākās mūsu pilsētas nosaukuma 100-gadei veltīts pasākumu cikls.

Kopš 1.novembra Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Piekrastes bibliotēkā varēja skatīt EVS projekta dalībnieces Shannara Schumann fotoizstādi "Latvija – no pagātnes līdz tagadnei". 30.novembrī notiks svinīgs izstādes noslēguma pasākums un tikšanās ar bibliotēkas lasītājiem.

Mēs vairākas reizes esam rīkojuši neklātienes ceļojumu „Eju pa pilsētas ielām”:

8.novembrī kopā ar pirmklasniekiem notika radošā stunda ”Eju pa pilsētas ielām”. (15.11.ar šahistiem,23.11.-pulciņa „Palete”).Rādījām un stāstījām bērniem par visinteresantākajām, skaistākajām mūsu pilsētas ielām. Visi kopā noskatījāmies video par Daugavpili, kā arī mēģinājām atminēt ielas pēc fotogrāfiju fragmentiem. Pasākuma noslēgumā katrs bērns uzzīmēja savu sapņu ielu.

Kāda ir mūsu pilsētu nosaukumu vēsture? To mēs uzzinājām radošajā darbnīcā “Daugavpils - 100 un Erebuni - Erevāna -2801”. Gajane stāstīja par savu pilsētu – Erevānu, kura ir 2801 gadu veca un savulaik tika dēvēta par Erebuni. Tautiskie raksti, ēdieni, mūzika, daba... Mēs noskatījāmies skaistu video, klausījāmies armēņu tautas instrumentu spēli. Pulciņa “Palete” vadītājs Edgars demonstrēja jautru, mūzikālu video par mūsu pilsētu, kā arī novadīja izzinošu un izklaidējošu fotoviktorīnu, kuras laikā mēs uzzinājām, ka Daugavpils ir mūsu pilsētas ceturtais nosaukums, mums ir ļoti daudz ielu ar ziedu nosaukumiem, ir arī “garšīgas” ielas – Aveņu, Melleņu, Plūmju... Uzzinājām arī, ka ģērbonī ir attēlota Daugava, cietoksnis un lilija, ka cietoksnis no putna lidojuma izskatās pēc zvaigznes, kā arī vēl daudz ko interesantu un neparastu par mūsu pilsētu.

Radošo darbnīcu noslēdza kopīgs lielformāta zīmējums par abām pilsētām.

20.novembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notika spēle - konkurss “Ceļā uz pilsonību” BJC “Jaunība” pulciņu audzēkņiem. Arī mūsu “Fortūnas” komanda aktīvi piedalījās. Diāna un Samanta lieliski tika galā ar uzdevumiem, daudzas atbildes atrada arī Timofejs un Daša, Eduards un Lauma centās palīdzēt kur vien spēja. MALAČI! Visi konkursa dalībnieki saņēma saldas balviņas no BJC „Jaunība” un dāvaniņas no kluba vadītājas. Noslēgumā „Fortūnā” mūsu censoņus gaidīja tēja un rausīši.

Ir sācies starpklubu vizuālās mākslas konkurss “Daugavpils vēl pēc simts...”, kuru organizē pulciņa „Palete” vadītājs E.Davidčuks. Konkurss ir veltīts mūsu pilsētas nosaukuma 100-gadei. Konkursā var piedalīties jebkurš BJC „Jaunība” klubu audzēknis(ne) no 6 līdz 15 gadu vecumam. Konkursa uzdevums ir attēlot savu redzējumu uz to, kāda varētu būt nākotnes Daugavpils – tās iedzīvotāji, ielas, ēkas, parki, transports, tehnoloģijas, ikdiena, svētku un kultūras dzīve u.c.

Vēl mūs gaida radošā darbnīca “Daugavas krastos”, kuras ietvaros bērni veiks virtuālu ceļojumu pa Daugavas krastiem, kas noslēgsies ar Naujenē esošo pils maketu. Būs arī interesants video par A.Bogdanova pulciņa audzēkņu projektu, kurā tiks virtuāli demonstrēta šī pati pils.

Visi pasākumi palīdzēja bērniem vairāk uzzināt par mūsu pilsētu un sajusties kā īstiem daugavpiliešiem.

V.Rudņeva, E.Davidčuks - klubs „Fortūna”


MŪSU PARTNERI

Daugavpils DTC Valsts Daugavpils Orientēšanās Latvijas Latvijas
Scooter Daugavpils Sociālo 1188

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Pēdējās fotogrāfijas