BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

Pasākums: “Maize – visu sākumu sākums” [2019-11-04 21:23:51]

29. oktobrī bērnu kluba “Žēlsirdība” audzēkņiem un viņu vecākiem tika organizēta ekskursija ar nosaukumu “Maize – visu sākumu sākums” uz Zarasiem, lai apmeklētu slavenās vecās dzirnavas. Šlīninkas ūdensdzirnavas – 300 gadus līdz pat šim brīdim strādājoša tehnikas mantojuma būve ar autentisku aprīkojumu. Šeit tiek ražoti nacionālā mantojuma milti, putraimi, klijas.

Ekskursijas laikā mums bija iespēja apskatīt senās ūdens dzirnavas, paklausīties unikālus stāstus par dzirnavu agrāko un mūsdienu dzīvi un tuvāk iepazīties ar graudu malšanas procesu. Ekskursija notika pa visiem trim dzirnavu stāviem, kurus mums labprāt izrādīja dzirnavnieks Stasis. Viņš rūpējās, lai visu laiku mums ekskursijas laikā būtu interesanti. Šeit pat ierīkotajā amatniecības namā saimniece Regīna mūs iepazīstināja ar maizes cepšanas noslēpumiem, parādīja, kā tiek raudzēta, iejaukta un cepta maize mājās. Pēc ekskursijas pa dzirnavām visi bija izsalkuši, tāpēc ar lielu apetīti baudīja cepelīnus - Lietuvas nacionālo ēdienu.

Pēc pusdienām mēs apskatījām apkārtni, nofotografējāmies un devāmies mājup. Iespaidu bija daudz, tāpēc ceļā bija daudz par ko parunāt.

Bērnu kluba „Žēlsirdība” skolotājas A. Mamajeva, Ļ. Baļe


MŪSU PARTNERI

Daugavpils DTC Valsts Daugavpils Orientēšanās Latvijas Latvijas
Scooter Daugavpils Sociālo 1188

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Pēdējās fotogrāfijas