BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

Latgales novada BOCCIA čempionāts [2019-02-27 09:57:22]

24.februārī notika Latgales novada bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām BOCCIA čempionāts. Spēles mērķis - popularizēt BOCCIA starp bērniem un jauniešiem, paaugstināt pašapziņu, radīt interesi pret spēli, iesaistīt bērnus un jauniešus fiziskajās aktivitātēs, noskaidrot Latgales novada uzvarētājus. Latgales novada čempionātu šogad organizēja Aleksandrovas internātpamatskola sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federāciju.

“BOCCIA” ir specifiska sporta spēle, kas ir ļoti populāra visā Eiropā. Daudz to spēlē cilvēki ar ļoti ierobežotām kustību iespējām, kuriem neviens cits sporta veids nav pieejams. “BOCCIA” ir iekļauta arī paraolimpisko spēļu programmā. Šī spēle ir daudzpusīgs sporta veids, kas padara cilvēku aktīvu gan fiziski, gan garīgi. Treniņi samazina stresu, pastiprina pašapziņu, uzlabo līdzsvaru un precizitāti, labvēlīgi ietekmē muskuļu tonusa attīstību ne tikai veseliem cilvēkiem, bet arī slimniekiem ar balsta un kustību aparāta traucējumiem. Šeit ir svarīgs domāšanas process – katrā raundā pirms bumbas grūšanas ir jāpadomā, kur tā lidos un kā mešanu veikt rezultatīvi.

BJC “Jaunība” kluba “Žēlsirdība” audzēkņi piedalās BOCCIA turnīros katru gadu. Arī šogad no Daugavpils BJC "Jaunība" kluba "Žēlsirdība" spēlē piedalījās 2 komandas. Pirmā komanda - jaunieši no 16–25 gadu vecumam ar dažādiem kustību traucējumiem bez intelektuālās attīstības traucējumiem - ieņēma pirmo vietu un tika apbalvota ar kausu un medaļām. Otra komanda - bērni un jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem ieņēma piekto vietu. Arī katrs komandas dalībnieks atsevišķi saņēma Diplomu par piedalīšanos sacensībās un saldām balvām.

Bērnu kluba “Žēlsirdība” vadītāja A. Mamajeva


MŪSU PARTNERI

Daugavpils DTC Valsts Daugavpils Orientēšanās Latvijas Latvijas
Scooter Daugavpils Sociālo 1188

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Pēdējās fotogrāfijas