BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

Berķenelē bija lieliska, saulaina svētdiena! [2018-10-16 22:15:56]

Kluba „Fortūna” audzēkņiem 14.oktobra rīts iesākās neparasti – mēs devāmies ekskursijā uz Raiņa māju Berķenelē.

Šeit mūs sagaidīja spilgta saule, zeltains lapu paklājs, mirdzoša rasa zālē, senatnīga muiža ar bagātu vēsturi, dažādi eksponāti, kurus ar gādību un mīlestību ir vākuši Raiņa mājas – muzeja darbinieki. Bērni, mammas un pedagogi ar interesi klausījās gides Lilitas stāstījumu, centās iemūžināt visinteresantākos un spilgtākos ekskursijas mirkļus. Šo ekskursiju mēs veltījām mūsu Latvijas 100 gadei – tās vainagojums būs fotogrāfiju izstāde „Mirklis no novada dzīves”.

Bērni(un ne tikai bērni) ar lielu aizrautību spēlēja Annijas un Emīlijas vadītās sporta spēles. Ar tikpat lielu sajūsmu bērni piedalījās Ani vadītajās radošajās aktivitātēs. Bērni sarīkoja paši savu lapkriti, pušķoja rudens „eglīti”, bet vislielāko sajūsmu izraisīja vārtīšanās pa zeltaino lapu paklāju. Pēc spēlēm mēs visi sapulcējāmies vecā klētī, kurā katram priekšmetam ir vēsturiska vērtība un nozīme.

Notika arī muzikālā pauze – Artūrs visus iepriecināja ar savām spējām. Viņš ne tikai stāstīja par slaveno operas dīvu Monserratu Kabaljē, pie kuras viņš mācījās dziedāšanu vairākus mēnešus, bet arī pārsteidza visus, izpildot operas āriju, kuru bija apguvis pie pašas Monserratas...

Iespaidu bija ļoti daudz, un pedagoga Edgara vadībā ekskursijas dalībnieki tos iemūžināja uz divām lielām papīra lapām, kuras pēc salīmēšanas atgādināja upi. Visu mūsu kopīgais radošais darbs un arī mazi, bērnu gatavoti suvenīri tika uzdāvināti Raiņa mājai kā piemiņa un pateicība par lieliski pavadīto laiku.

Neiztikām arī bez tradicionālās, klubā tik ierastās tējas dzeršanas. Mammu gatavotajām sviestmaizēm pievienojās arī Artūra ceptais pīrāgs un cepumi, jubilāres Annijas saldais cienasts, āboli no Jevgēnijas dārza un dažādi gardumiņi no kluba vadītājas V.Rudņevas.

Bērni uzzināja daudz ko interesantu par savu dzimto novadu, redzēja mūsu Latgales neparasti skaisto rudeni. Ekskursija bija izzinoša, interesanta, piesātināta ar notikumiem, pārsteigumiem un jautrību. Tas izdevās pateicoties lielākajai daļai ekskursijas dalībnieku. .

Paldies BJC :Jaunība” par piešķirto autobusu!

V.Rudņeva, E.Davidčuks

Projekts “Service learning 8” (līg. nr. 2018-1-LV02-KA125-002071) tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autoru uzskatus, Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkādu iespējamo pielietojumu.


MŪSU PARTNERI

Daugavpils DTC Valsts Daugavpils Orientēšanās Latvijas Latvijas
Scooter Daugavpils Sociālo 1188

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Pēdējās fotogrāfijas