BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

Aizraujošais neklātienes ”Ceļojums uz Armēniju” [2018-10-01 21:59:27]

Vai jums patīk ceļot? Bērnu klubam „Fortuna” patīk. Tāpēc 19.septembrī, trešdienā, pasniedzēji, bērni un vecāki kopā ar brīvprātīgo Ani Sardarjan (kas strādā pēc “ERASMUS+” (EVS- European Voluntary Service) programmas bērnu klubā „Fortunā”) un Jevgeniju Muštavinsku (Ani mentore) devās neklātienes piedzīvojumā uz Armēniju.

Ani sagatavoja interesantu videomateriālu par savas dzimtenes pārsteidzošo skaistumu, kultūru, tradīcijām un virtuvi.

Stāsts par Armēniju tika veidots viktorīnas veidā. Uz viktorīnas jautājumiem centās atbildēt dažāda vecuma bērni un jaunieši un bieži vien sniedza pareizas atbildes.

Pēc viktorīnas pasākuma dalībnieki ar Ani palīdzību nodemonstrēja, kā notiek armēņu kāzas ar dažāda veida armēņu tautas tradīcijām.

Šis piedzīvojums bija ļoti aizraujošs un izzinošs. Pēc video stāsta un viktorīnas visi dalībnieki devās uz kluba lielo telpu, kur uz tenisa galda bija uzklāts galds ar Armēnijas ēdieniem, kurus ar lielu centību un mīlestību bija gatavojusi Ani.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja pagaršot armēņu tautas ēdienus – gatu (“գաթա”), pahlavu (“փախլավա”), zupu – spasu (“սպաս”) un išli kjuftu (“իշլի քյուֆթա”).

Pēc tam katrs varēja izvēlēties – vai nu dejot armēņu deju kopā ar Ani vai ar skolotāju Edgaru ārā uz betona plāksnēm ar krāsainiem krītiņiem zīmēt spilgtākos iespaidus par Armēniju no Ani prezentācijas.

Ani pati arī piedalījās viktorinā un atbildēja uz jautājumiem par Daugavpili. Ani Daugavpilī dzīvo jau trīs nedēļas un viņa jau ir paspējusi daudz ko uzzināt par pilsētu. Aplausiem skanot, kluba vadītāja V.Rudņeva uzdāvināja Ani piemiņas nozīmi „Daugavpiliete”, fotogrāfiju par pirmo darba dienu un piemiņas suvenīriem, kurus 17.vidusskolas skolēnu un skolotāju vārdā pasniedza M.Pučka.

Ani tik aizraujoši stāstīja par savu dzimteni, ka guva visaugstāko novērtējumu no 7 gadīgā Emīla, kurš teica, ka “Man viss patika Armēnijā! Es braukšu uz turieni dzīvot!”

V.Rudņeva, J.Muštavinska-mentors, E.Davidčuks

Projekts “Service learning 8” (nr. 2018-1-LV02-KA125-002071)


MŪSU PARTNERI

Daugavpils DTC Valsts Daugavpils Orientēšanās Latvijas Latvijas
Scooter Daugavpils Sociālo 1188

Ātrie kontakti

Direktore – 65435787
Grāmatvedība – 65432214
Sekretāre – 65435657
tel/fakss – 65435657
Dežurants – 65437370
e-mail: – jauniba@inbox.lv

Nejauša fotogrāfija

Pēdējās fotogrāfijas