BJC Jaunība

Daugavpils pilsētas
Bērnu un jauniešu centrs "Jaunība"

Aktivitātes

25. augustā norisinājās pēdējais “Zelta mopēds” un skūteru čempionāts Biķernieku sporta bāzē. [2018-08-27 09:24:37]

2018. gada 25. augustā notika pēdējais “Zelta mopēda” un skūteru čempionāta 5. posms Biķernieku sporta bāzē Rīgā. BJC “Jaunība” komanda veiksmīgi novadīja gan noslēdzošo posmu, gan 2018. gada sezonu kopumā.

5. posmā piedalījās BJC “Jaunība” komandas 16 sportisti. Sportistiem bija uzstādīts uzdevums, ka katram sportistam vajag ne tikai cīnīties par godalgotām vietām, bet arī obligāti jācenšas nobraukt līdz finišam, jo kopvērtējumā ir svarīgs katrs nopelnītais punkts.

1A45 klasē par 3. vietu cīnījās 3 mūsu komandas sportisti. Galvenā cīņa bija starp Katrīnu Horstu un Marku Tolstovu. Katrīna pirmajā braucienā bija pārākā, bet Marks Tolstovs otrajā braucienā izcīnīja 3. vietu. Un rezultātā Marks Tolstovs kļuva par 3. vietas ieguvēju. Aleksandrs Ivanovs, kurš 5. posmā palika piektais, kopvērtējumā viņš apsteidza konkurentus par vienu punktu un kļuva par Latvijas čempionu 1A45 klasē. Katrīna Horste sezona kopvērtējumā ieguva 3. vietu, Marks Tolstovs palika ceturtais.

2A50 klasē pirms pēdējā posma mūsu sportistam Mārisam Streļcovam un viņa galvenajam konkurentam Elmāram Klintsonam bija vienāds punktu skaits un abi pretendēja uz 1. vietu kopvērtējumā. 5. posms bija izšķirošs abiem sportistiem. Diemžēl mūsu sportistam, Elmārs Klintsons kļuva par 1. vietas ieguvēju, un Māris kopvērtējumā ieguva 2. vietu. 3. vietu kopvērtējumā ieguva BJC “Jaunība” sportists Aleksejs Terentjevs.

50 SPORT klasē par 3. vietu kopvērtējumā norisinājās cīņa starp Iļju Ivanovu un Germanu Horstu. Iļja Ivanovs bija pārliecinoši pārāks par Germanu abos braucienos. Kaut arī neviens no mūsu sportistiem ne ieguva godalgoto vietu, Iļjam Ivanovam pietika punktu, lai kļuvu par 3. vietas ieguvēju kopvērtējumā.

Skūteru čempionātā skūteru 50 STANDART klasē, kur kopvērtējumā jau iepriekš bija zināms rezultāts, 5. posmā tika novērota skaista un saspringtā cīņa par godalgotām vietām starp BJC “Jaunība” sportistiem Andrisu Aļabjevu, Mārisu Streļcovu un Alekseju Pavlovu. Pirmajā braucienā negaidīti pēdējā aplī uzvaru izcīnīja Maris Streļcovs, otrais bija Andris Aļabjevs, un trešais Aleksejs Pavlovs. Otrajā braucienā galvenā cīņa norisinājās starp Aļabjevu un Pavlovu, kur līdz finiša taisnei bija cīņa par 1. vietu, kur uzvarēja Andris. Aļabjevs kļuva par posma uzvarētāju. Maris palika 2. vietā un Aleksejs 3. vietā. Kopvērtējumā par Latvijas čempionu kļuva Aleksejs Pavlovs, otrais Māris Streļcovs, bet Andris Aļabjevs tikai ceturtais.

OPENRACING klasē Dmitrijs Macuks pārliecinoši uzvarēja abos braucienos un pēc sezonas kopvērtējuma rezultātiem kļuva par Latvijas čempionu sava klasē. Vadims Jakimovičs kopvērtējumā palika ceturtais.

Kopumā par 2018. gada sezonu mūsu sportisti ieguva 3 pirmās vietas, 2 otrās un 3 trešās 6 klasēs. Komandu kopvērtējumā “Zelta mopēds” un skūteru čempionātā mūsu komandai visticamāk izcīnīs 1. vietu trešo gadu pēc kārtas, jo BJC “Jaunība” sportisti ieguva 8 balvas no 18 iespējamām.

Informāciju sagatavoja pulciņa vadītājs Antons Macuks.